top of page
הדמיה_בגובה_אדם.jpg

התחדשות עירונית

מתוך מדור זירת הנדל"ן באתר כלכליסט וידאו בנושא התחדשות עירונית בהשתתפות עו"ד יודיטה דוידוביץ וראש עיריית יבנה .

דוידוביץ' משרד עורכי דין בהנהלת עו"ד יודיטה דוידוביץ בעל וותק, מוניטין וניסיון רב שנים בתחום המקרקעין, מתמחה בייצוג דיירים בלבד בהתחדשות עירונית (כגון: פינוי בינוי / תמ"א 38). 

משרדנו מייצג דיירים בלבד בפרויקטים של תמ"א 38 (חיזוק) ופינוי ובינוי. ראו רשימת פרויקטים וממליצים להלן.

משרדנו מעניק שקט ובטחון לבעלי הדירות בפרויקט התחדשות עירונית ומבטיח ליווי משפטי צמוד, מלא ומקיף בכל שלבי העסקה. עוה"ד דוברי עברית, רוסית ואנגלית.

משרדנו בעל ניסיון מעשי עשיר בייצוג דיירים מול יזמים וקבלנים במסגרת הליכי התחדשות עירונית מבחינה משפטית ומעשית.

לדיירים בפרויקט מובטח ליווי משפטי וייצוג אמין ומקצועי, תוך שתוף פעולה מלא עם הדיירים והנציגות, שמירה על האינטרסים של בעלי הדירות ושקיפות מלאה בכל שלבי העסקה, במטרה להביא למיצוי מיטבי של זכויות הדיירים במו"מ מול היזם.

 

מה כולל השירות המשפטי?

השירות המשפטי של משרדנו כולל פגישה ראשונית באסיפת דיירים, בחירת נציגות דיירים, ייעוץ לנציגות וניהול מו"מ עם היזם, בחירת מפקח ויועצים מטעם הדיירים, גיבוש נוסח מוסכם וסופי להסכם והצגתו לדיירים לאישור, אימות חתימות הדיירים, ייצוג הדיירים בהליכים נגד דיירים סרבנים, במידת הצורך.

משרדנו ממשיך ללוות את הדיירים גם לאחר החתימה על ההסכם, מעניק ייעוץ משפטי, ניהול והחזקת בטחונות וערבויות, מפקח על הדיווחים לרשויות המס, על קצב התקדמות הבניה מתחילתה ועד לקבלת טופס 4 ורישום הבית המשותף.

מי משלם את שכר הטרחה?

בהתאם לחוק, על היזם לשאת בכל עלויות הפרויקט, לרבות שכ"ט עוה"ד מטעם הדיירים בהתאם להסכם שייחתם בינם לבין החברה. בעלי הדירות לא יחויבו בכל מקרה בתשלום שכ"ט ו/או עמלה כלשהי לעו"ד.

 


בחירת נציגות ועו"ד בא כוח דיירים

הנציגות שתיבחר תסייע בהתארגנות הדיירים ותשמש כגורם מתווך בין הדיירים לבין אנשי המקצוע (יזם, עו"ד מייצג דיירים, אדריכל, שמאי, מארגנים ועוד) לבין הרשות המקומית ומוסדות התכנון.

עבודת הנציגות נעשית בהתנדבות כדי לסייע, להעביר מידע ולבנות יחסי אמון בין כל הצדדים. הנציגות אינה ישות משפטית והיא אינה מוסמכת להחליט במקום הדיירים או לחתום בשמם.

משרדנו יסייע לנציגות להיבחר בצורה תקינה, להתנהל באופן חוקי ותעניק הגנה משפטית לחברי הנציגות במילוי תפקידם.

על דגשים בתהליך מינוי נציגות ובחירת עו"ד מייצג מטעם הבעלים בצרוף דוגמא לכתב הסמכה – ראו מצ"ב.

משרדנו מתמחה בליווי עסקאות בתחום מקרקעין ונדל"ן כגון: עסקאות מכר דירות ("מקבלן" או "יד שניה"), חוזי שכירות, יצוג דיירים בפרויקטים של חיזוק ושיפוץ מבנים (תמ"א 38), פינוי בינוי וכן ייצוג בהסכמי שיתוף ועם קבוצות רכישה ביעילות ובהצלחה כל פעם מחדש.

עסקת מקרקעין מחייבת ידע, ניסיון ומומחיות בתחום המקרקעין והבטי מיסוי מקרקעין. הייעוץ שלנו כולל שירותים משפטיים רבים החל מניסוח חוזים ומסמכים; ליווי בכל היבט כספי הקשור לפרויקטים; ניהול מו"מ עבור לקוחותינו לשם הצלחת העסקה פשוטה כמורכבת.

הליווי שלנו כולל ייצוג מלא בהליכי העסקה, ליווי לפגישות, פגישות יעוץ מקדימות, עבודה מול משרדי הרשויות, הבנקים, שמאים ויתר הגורמים הרלוונטים. 

לפני עסקת מכר או רכישה

הקדימו להגיע לפגישת יעוץ בלתי מחייבת

העסקאות שאנו מלווים כוללים רכישת בתים צמודי קרקע, רכישת דירה חדשה מ"קבלן" או דירת "יד שניה" בין אם הן רשומות ב"טאבו" או במרשם אחר (חברה משכנת, רשות מקרקעי ישראל וכו), רכישה מקבוצות רכישה, רכישת מגרש וכד'. 

אנו מייצגים מזה שנים רבות, יזמים, קבלנים, בעלי בתים ורוכשי דירות בתחום המקרקעין ומאמינים במומחיות והתמקצעות. כשם שרופא אא"ג לא יעסוק בבעיות ראיה כך חשוב שעורך הדין שמלווה עיסקת מקרקעין יהיה מומחה, מנוסה ובקיא בתחומו.

 

אנו מזמינים אתכם לשעת ייעוץ בלתי מחייבת לפני עסקת המכר שבחרתם לבצע 

ובטוחים כי פגישה זו תתרום לכם רבות בעסקה המשמעותית שתעשו בחייכם.

במשרדינו עורכי דין דוברי עברית, אנגלית ורוסית.

תמ"א 38 - מקרקעין והתחדשות עירונית

למשרדינו ניסיון מעשי בייצוג דיירים מול יזמים וקבלנים במסגרת הליכי התחדשות עירונית (תמ"א 38, פינוי בינוי) מבחינה משפטית ומעשית. אנו מאמינים כי מעבר לידע ולניסיון המקצועי קיימת חשיבות רבה להיבטים הפרקטיים על מנת לקדם את העסקה, לייעל את ההליך ולפשטו לטובת כל הצדדים.

משרדנו מחויב לשירות מקצועי ואישי ומלווה את הדיירים בכל שלבי העסקה. החל משלב הפגישות הראשוניות בין הנציגות ליזם, דרך הצגת עיקרי ההסכם לדירים, ייעוץ משפטי לבחירת מפקח מטעם הדיירים, ניהול מו"מ המשפטי עד לגיבוש נוסח מוסכם וסופי לחתימת הדיירים והחתמת הרוב הנדרש על ההסכם.

משרדנו ממשיך ללוות את הדיירים גם לאחר החתימה על ההסכם, מעניק ייעוץ משפטי, מחזיק בנאמנות את כל הביטחונות והערבויות, מפקח על הדיווחים לרשויות המס, על קצב התקדמות הבניה עד לרישום תיקון צו הבית המשותף.

מאמרים בנושא מקרקעין

קישורים שימושיים בנושא התחדשות עירונית

Coat_of_Arms_of_Yavne.svg.png
יבנה

עיריית יבנה

אתר מנהלת התחדשות עירונית ביבנה

Urban_Renewal_Authority.svg.png
ממשלה

הרשות הממשלתית

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

Emblem_of_Israel.svg.png
פסיקה

חוק ופסיקה

פסיקות בנושא התחדשות עירונית מהעת האחרונה

צפה בפסיקות
bottom of page